Založ si blog

Rovnaké práva pre všetkých – aj na cestách, aj na chodníkoch

Nedá mi to. Už roky cestujem autom kvôli robote. Rešpektujem všetky pravidlá premávky a som ohľaduplný voči všetkým, ktorí využívajú naše cesty. To isté ale očakávam aj od ostatných.

Autom jazdím iba kvôli práci. Inak dávam prednosť zdravej chôdzi a prechádzkam. Tu ale vidím jeden zásadný problém. Tento problém predstavujú cyklisti a korčuliari. Doteraz neviem porozumieť prečo sa všetci musíme prispôsobovať im. Keď som na ceste dávam si pozor, zrazu ma po neznačenej trase predbehne cyklista, aj keď má vlastný chodník. Keď som na chodníku zrazu vidím, ako si cyklisti a korčuliari jazdia akokoľvek a vo veľkej rýchlosti. Neuvedomujú si však jedno. Pre bežných chodcov predstavujú nebezpečenstvo! Tam kde nemali cyklotrasy, tam sa vybudovali. To im nestačilo. Chodec sa pomaly stal ohrozeným druhom aj na chodníkoch.

Stav ciest a chodníkov sa prevažne prispôsobuje im. Dobrý m príkladom je aj promenáda na oboch brehoch Dunaja a samotná hrádza. Práve v týchto oblastiach je chodec malým pánom a často sa dostane do kolízie s cyklistom kvôli ignorancii zo strany cyklistu. Tí nedodržiavajú rýchlosť a často krát nemajú ani značenia, ktoré by mali mať. Napriek tomuto majú stále prednosť. Všetci sa zaujémajú iba o cyklistov, pre ktorých neplatí červená ani na cestách a ani pri priechodoch pre chodcov.

Bol by som rád, keby sme sa dostali do doby, kedy budú jasne stanovené pravidlá pre všetkých účastníkov premávky. A hlavne, aby sa rodiny s deťmi na chodníkoch nemuseli báť.

Kto je za rozvoj Bratislavy?

03.12.2017

Sme Slováci. Našou národnou vlastnosťou je závisť a s ňou spojená hlúposť. Nestaráme sa o to, aby sa nám darilo, ale skôr o to, aby sa nedarilo iným okolo nás. Prečo takýto ostrý úvod viac »

peniaze, euro, bankovky

Obchodný deficit EÚ s Čínou bol vlani 177 miliárd eur

22.05.2018 13:22

Európska únia zaznamenala vlani v obchode s Čínou deficit 177 miliárd eur, uviedol európsky štatistický úrad Eurostat.

raketa Sarmat

Testy ruskej novinky sa končia fiaskom. Ospevovaná raketa nepreletí ani 35 km, tvrdia USA

22.05.2018 13:17

Nová ruská raketa ktorá má podľa skorších vyhlásení Kremľa prakticky neobmedzený dosah, neprešla testami a doletela do vzdialenosti nanajvýš 35 kilometrov.

migrant, utečenec, akcia, líbya, stredozemne more, loď

Islamský štát ma v Európe viac bojovník ako kedysi Káida, varuje analytička Globsecu Ráczová

22.05.2018 13:04

Je ťažké povedať, do akej miery sa podarilo bojovníkom zo Sýrie a Iraku vybudovať v Európe teroristické siete a spiace bunky, uviedla Orsolya Ráczová z Globsecu.

jon dunn

Atašé USA na Slovensku Jon Dunn: F16 je schopné lietadlo

22.05.2018 13:00

Aké stíhačky dostane slovenská armáda? Obranný atašé USA na Slovensku Jon Dunn hovorí, že lietadlá F16 Block 70 sú osvedčené a ponúkajú najmodernejšiu techniku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2
Celková čítanosť: 6521x
Priemerná čítanosť článkov: 3261x

Autor blogu

Kategórie