Založ si blog

Rovnaké práva pre všetkých – aj na cestách, aj na chodníkoch

Nedá mi to. Už roky cestujem autom kvôli robote. Rešpektujem všetky pravidlá premávky a som ohľaduplný voči všetkým, ktorí využívajú naše cesty. To isté ale očakávam aj od ostatných.

Autom jazdím iba kvôli práci. Inak dávam prednosť zdravej chôdzi a prechádzkam. Tu ale vidím jeden zásadný problém. Tento problém predstavujú cyklisti a korčuliari. Doteraz neviem porozumieť prečo sa všetci musíme prispôsobovať im. Keď som na ceste dávam si pozor, zrazu ma po neznačenej trase predbehne cyklista, aj keď má vlastný chodník. Keď som na chodníku zrazu vidím, ako si cyklisti a korčuliari jazdia akokoľvek a vo veľkej rýchlosti. Neuvedomujú si však jedno. Pre bežných chodcov predstavujú nebezpečenstvo! Tam kde nemali cyklotrasy, tam sa vybudovali. To im nestačilo. Chodec sa pomaly stal ohrozeným druhom aj na chodníkoch.

Stav ciest a chodníkov sa prevažne prispôsobuje im. Dobrý m príkladom je aj promenáda na oboch brehoch Dunaja a samotná hrádza. Práve v týchto oblastiach je chodec malým pánom a často sa dostane do kolízie s cyklistom kvôli ignorancii zo strany cyklistu. Tí nedodržiavajú rýchlosť a často krát nemajú ani značenia, ktoré by mali mať. Napriek tomuto majú stále prednosť. Všetci sa zaujémajú iba o cyklistov, pre ktorých neplatí červená ani na cestách a ani pri priechodoch pre chodcov.

Bol by som rád, keby sme sa dostali do doby, kedy budú jasne stanovené pravidlá pre všetkých účastníkov premávky. A hlavne, aby sa rodiny s deťmi na chodníkoch nemuseli báť.

Kto je za rozvoj Bratislavy?

03.12.2017

Sme Slováci. Našou národnou vlastnosťou je závisť a s ňou spojená hlúposť. Nestaráme sa o to, aby sa nám darilo, ale skôr o to, aby sa nedarilo iným okolo nás. Prečo takýto ostrý úvod viac »

Židia, kóšer potraviny

Odoprie Poľsko Židom kóšer mäso?

20.02.2018 14:30

Poľsko sa chystá prijať návrh zákona, ktorý by mohol zamedziť rituálne zabíjanie zvierat, ktoré sa robí pri príprave kóšer mäsa.

Erdogan

Turecko opätovne zvažuje chemickú kastráciu pedofilov

20.02.2018 14:09

Nad zavedením takéhoto opatrenia uvažovala Erdoganova vláda v posledných rokoch už niekoľkokrát, doposiaľ však nepristúpila k prijatiu potrebnej legislatívy.

mlyn, kolárovo, zitny ostrov, vodny mlyn, voda

Ochranári chcú, aby premiér pre kontamináciu vody na Žitnom ostrove zvolal Bezpečnostnú radu

20.02.2018 14:05

Ochranári žiadajú, aby štát preveril kvalitu využívaných vodárenských zdrojov vo všetkých vodárensky významných regiónoch Slovenska a informoval o nej verejnosť.

rodina, mama, dieťa, ihrisko, hra

Nižšia DPH má zlacniť potreby pre bábätká

20.02.2018 14:00

Vláda opäť siaha po znížení dane z pridanej hodnoty. Kým roku 2016 klesla DPH z 20 na 10 percent v prípade základných potravín, teraz sa uvažuje o tovaroch pre bábätká.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2
Celková čítanosť: 6346x
Priemerná čítanosť článkov: 3173x

Autor blogu

Kategórie