Založ si blog

Rovnaké práva pre všetkých – aj na cestách, aj na chodníkoch

Nedá mi to. Už roky cestujem autom kvôli robote. Rešpektujem všetky pravidlá premávky a som ohľaduplný voči všetkým, ktorí využívajú naše cesty. To isté ale očakávam aj od ostatných.

Autom jazdím iba kvôli práci. Inak dávam prednosť zdravej chôdzi a prechádzkam. Tu ale vidím jeden zásadný problém. Tento problém predstavujú cyklisti a korčuliari. Doteraz neviem porozumieť prečo sa všetci musíme prispôsobovať im. Keď som na ceste dávam si pozor, zrazu ma po neznačenej trase predbehne cyklista, aj keď má vlastný chodník. Keď som na chodníku zrazu vidím, ako si cyklisti a korčuliari jazdia akokoľvek a vo veľkej rýchlosti. Neuvedomujú si však jedno. Pre bežných chodcov predstavujú nebezpečenstvo! Tam kde nemali cyklotrasy, tam sa vybudovali. To im nestačilo. Chodec sa pomaly stal ohrozeným druhom aj na chodníkoch.

Stav ciest a chodníkov sa prevažne prispôsobuje im. Dobrý m príkladom je aj promenáda na oboch brehoch Dunaja a samotná hrádza. Práve v týchto oblastiach je chodec malým pánom a často sa dostane do kolízie s cyklistom kvôli ignorancii zo strany cyklistu. Tí nedodržiavajú rýchlosť a často krát nemajú ani značenia, ktoré by mali mať. Napriek tomuto majú stále prednosť. Všetci sa zaujémajú iba o cyklistov, pre ktorých neplatí červená ani na cestách a ani pri priechodoch pre chodcov.

Bol by som rád, keby sme sa dostali do doby, kedy budú jasne stanovené pravidlá pre všetkých účastníkov premávky. A hlavne, aby sa rodiny s deťmi na chodníkoch nemuseli báť.

Tresher ponorka

Pri najväčšej havárii ponorky v roku 1963 zahynulo 129 ľudí

23.11.2017 09:46

Od zmiznutia argentínskej ponorky so 44 ľuďmi na palube v južnom Atlantiku uplynul už týždeň a pátranie tímov z viac než desiatky krajín je stále neúspešné.

Nemocnica Nitra

Za smrť trojročného Sebastiána dostala nitrianska nemocnica pokutu 8 500 eur

23.11.2017 09:28

Fakultná nemocnica Nitra podľa Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou pochybila pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti chlapčekovi.

blatne, nds

Križovatku Blatné otvárajú, úplne prejazdná bude v pondelok

23.11.2017 08:49

Národná diaľničná spoločnosť od štvrtka začína s postupným sprístupňovaním križovatky Blatné motoristom. Definitíve otvorená bude v pondelok.

polsko, pochod, nacionalisti,

Gazeta Wyborcza: Poliakom sa späť do vlasti nechce

23.11.2017 08:46

Poľskej ekonomike sa darí, miera nezamestnanosti v októbri klesla na rekordné minimum 6,6 percenta, mzdy rastú a na pracovnom trhu začínajú chýbať pracovné sily.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1
Celková čítanosť: 708x
Priemerná čítanosť článkov: 708x

Autor blogu

Kategórie

Archív