Založ si blog

Rovnaké práva pre všetkých – aj na cestách, aj na chodníkoch

Nedá mi to. Už roky cestujem autom kvôli robote. Rešpektujem všetky pravidlá premávky a som ohľaduplný voči všetkým, ktorí využívajú naše cesty. To isté ale očakávam aj od ostatných.

Autom jazdím iba kvôli práci. Inak dávam prednosť zdravej chôdzi a prechádzkam. Tu ale vidím jeden zásadný problém. Tento problém predstavujú cyklisti a korčuliari. Doteraz neviem porozumieť prečo sa všetci musíme prispôsobovať im. Keď som na ceste dávam si pozor, zrazu ma po neznačenej trase predbehne cyklista, aj keď má vlastný chodník. Keď som na chodníku zrazu vidím, ako si cyklisti a korčuliari jazdia akokoľvek a vo veľkej rýchlosti. Neuvedomujú si však jedno. Pre bežných chodcov predstavujú nebezpečenstvo! Tam kde nemali cyklotrasy, tam sa vybudovali. To im nestačilo. Chodec sa pomaly stal ohrozeným druhom aj na chodníkoch.

Stav ciest a chodníkov sa prevažne prispôsobuje im. Dobrý m príkladom je aj promenáda na oboch brehoch Dunaja a samotná hrádza. Práve v týchto oblastiach je chodec malým pánom a často sa dostane do kolízie s cyklistom kvôli ignorancii zo strany cyklistu. Tí nedodržiavajú rýchlosť a často krát nemajú ani značenia, ktoré by mali mať. Napriek tomuto majú stále prednosť. Všetci sa zaujémajú iba o cyklistov, pre ktorých neplatí červená ani na cestách a ani pri priechodoch pre chodcov.

Bol by som rád, keby sme sa dostali do doby, kedy budú jasne stanovené pravidlá pre všetkých účastníkov premávky. A hlavne, aby sa rodiny s deťmi na chodníkoch nemuseli báť.

Kto je za rozvoj Bratislavy?

03.12.2017

Sme Slováci. Našou národnou vlastnosťou je závisť a s ňou spojená hlúposť. Nestaráme sa o to, aby sa nám darilo, ale skôr o to, aby sa nedarilo iným okolo nás. Prečo takýto ostrý úvod viac »

Euro, peniaze, bankovky

PAS: Negatívny pohľad na podnikateľské prostredie sa zmiernil

17.08.2018 17:37

Podnikatelia za najväčšiu bariéru v podnikaní za II. kvartál označili vymáhateľnosť práva, funkčnosť súdnictva a uplatňovanie princípu rovnosti pred zákonom.

Imran Chán Pakistan

Poslanci potvrdili Imrana Chána ako nového pakistanského premiéra

17.08.2018 17:11

Chán sa funkcie ujme v sobotu na najbližších päť rokov.

Milan Žitný, analytik

Žitný: Hrnkov návrh naráža na ústavu

17.08.2018 17:00

Prikázať poslancovi bezpečnostnú previerku je nemožné. Tvrdí bezpečnostný analytik Milan Žitný.

Brusel

Brusel nahneval Francúzov, chce pre brexit upraviť trasy lodí

17.08.2018 16:34

Exekutíva EÚ 1. augusta s ohľadom na brexit navrhla upraviť trasu transeurópskeho dopravného koridoru Severné more - Stredozemné more.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2
Celková čítanosť: 6663x
Priemerná čítanosť článkov: 3332x

Autor blogu

Kategórie