Založ si blog

Zsolt Lukáč potápa vodárne

Pán, ktorý je úzko spätý s kauzou dosadených riaditeľov do bratislavských podnikov sa čoraz väčšmi vyznamenáva. Ako sa zdá vodárne mu moc nesedia.

Ministerstvo dopravy a výstavby SR a Bratislavská vodárenská spoločnosť nemajú to isté zameranie. No napriek tomu sa vedia prepojiť vďaka vzájomným dohodám ich nadriadených. Ale pekne po poriadku. V septembri v roku 2015 sa riešil tzv. transparentný výber nových riaditeľov bratislavských mestských podnikov a príspevkových organizácií. Celý priebeh výberu bol spochybňovaný a podľa viacerých išlo o vopred dohodnutú vec. Medzi týmito kandidátmi bol aj Zsolt Lukáč o ktorom sa hovorí ako pravej ruke štátneho tajomníka Ministerstva dopravy a výstavby SR Petra Ďurčeka. Ten má svoje ambície zarobiť na svojom podnikaní pomocou firmy HEDIN a.s.. Tejto firme dlží BVS vyše 4,4 milióna eur. Viac si môžete prečítať tu:

https://stransky.blog.sme.sk/c/454050/takyto-tunel-este-slovensko-nemalo.html

Ďalšou zaujímavosťou je to, že pán Lukáč bol tiež štátnym tajomníkom Ministerstva dopravy a výstavby SR. Okrem toho dávnejšie avizoval, že nemá problém so vstupom súkromného investora do mestského podniku. Časom sa môže stať, že mesto Bratislava bude mať v BVS menšinový podiel. A to len preto, aby ich mohol Zsolt Lukáč podľa vlastných slov zefektívniť. Bolo by namieste keby poslanci mesta Bratislava nehrali mŕtveho chrobáka a dostali z vodárni tohto človeka čo najskôr. Môže sa stať, že o rok bude neskoro.

Zachráni bratislavskú dopravu lanovka alebo električka?

19.09.2017

Vyzerá to tak, že po lete sa téma dopravy v Bratislave opäť naplno rozbieha. Samozrejme, súvisí to aj so župnými voľbami, v poslednej dobe sa veľa diskutuje o volebných programoch rozvoji obcí viac »

Kto rozbil odbory vo VW Bratislava?

15.12.2016

Kto stojí za rozbitím odborov v bratislavskom závode najväčšej automobilky v SR? Komu tento stav najviac vyhovuje? Na jeseň vypukol spor vo miestnej organizácii odborového zväzu v Bratislavskom viac »

mayova

V OSN dnes budú hovoriť Porošenko, Rúhání, Mayová či Tusk

20.09.2017 08:40

Všeobecná diskusia Valného zhromaždenia Organizácie Spojených národov (OSN) pokračuje aj dnes v New Yorku s ďalšími prejavmi svetových štátnikov.

maria

Maria dorovnáva Irmu, na Karibik udrela rýchlosťou takmer 300 km/h

20.09.2017 07:51

Hurikán, ktorý zničil ostrov Dominika a Guadeloupe, opäť posilnil a blíži sa k Panenským ostrovom.

jedlo, tanier, mäso, zelenina, jedenie, strava, hody, obed, večera, stolovanie,

Litva žiada jednotné štandardy pre značkové potraviny v EÚ

20.09.2017 07:33

Litovský minister poľnohospodárstva Bronius Markauskas vyzval na zavedenie jednotných štandardov pre značkové potraviny v Európskej únii.

Fico, Tusk,  Juncker

Slovensko si vynútilo západnú kolu a sušienky

20.09.2017 07:00

Kritika Slovenska a ďalších krajín strednej Európy na dvojakú kvalitu potravín začína prinášať prvé zmeny.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3
Celková čítanosť: 15697x
Priemerná čítanosť článkov: 5232x

Autor blogu

Kategórie