Založ si blog

Zsolt Lukáč potápa vodárne

Pán, ktorý je úzko spätý s kauzou dosadených riaditeľov do bratislavských podnikov sa čoraz väčšmi vyznamenáva. Ako sa zdá vodárne mu moc nesedia.

Ministerstvo dopravy a výstavby SR a Bratislavská vodárenská spoločnosť nemajú to isté zameranie. No napriek tomu sa vedia prepojiť vďaka vzájomným dohodám ich nadriadených. Ale pekne po poriadku. V septembri v roku 2015 sa riešil tzv. transparentný výber nových riaditeľov bratislavských mestských podnikov a príspevkových organizácií. Celý priebeh výberu bol spochybňovaný a podľa viacerých išlo o vopred dohodnutú vec. Medzi týmito kandidátmi bol aj Zsolt Lukáč o ktorom sa hovorí ako pravej ruke štátneho tajomníka Ministerstva dopravy a výstavby SR Petra Ďurčeka. Ten má svoje ambície zarobiť na svojom podnikaní pomocou firmy HEDIN a.s.. Tejto firme dlží BVS vyše 4,4 milióna eur. Viac si môžete prečítať tu:

https://stransky.blog.sme.sk/c/454050/takyto-tunel-este-slovensko-nemalo.html

Ďalšou zaujímavosťou je to, že pán Lukáč bol tiež štátnym tajomníkom Ministerstva dopravy a výstavby SR. Okrem toho dávnejšie avizoval, že nemá problém so vstupom súkromného investora do mestského podniku. Časom sa môže stať, že mesto Bratislava bude mať v BVS menšinový podiel. A to len preto, aby ich mohol Zsolt Lukáč podľa vlastných slov zefektívniť. Bolo by namieste keby poslanci mesta Bratislava nehrali mŕtveho chrobáka a dostali z vodárni tohto človeka čo najskôr. Môže sa stať, že o rok bude neskoro.

Kto rozbil odbory vo VW Bratislava?

15.12.2016

Kto stojí za rozbitím odborov v bratislavskom závode najväčšej automobilky v SR? Komu tento stav najviac vyhovuje? Na jeseň vypukol spor vo miestnej organizácii odborového zväzu v Bratislavskom viac »

Saint-Tropez požiar

Požiare vo Francúzsku pod kontrolou, stále ale horí pri Saint-Tropez

25.07.2017 16:25

Väčšina požiarov, ktoré od pondelka sužovali juhovýchod Francúzska a Korziku, je pod kontrolou.

dar, dedičstvo, hypotéka

Výška štátnej prémie na stavebnom sporení sa zrejme nezmení

25.07.2017 16:17

Na získanie maximálnej výšky štátnej prémie bude potrebné vložiť na účet stavebného sporenia zrejme aj v budúcom roku vklady vo výške 1 327, 80 eura.

plyn, energie

Spoločnosť Nafta mala vlani čistý zisk takmer 80 miiónov eur

25.07.2017 16:14

Akciová spoločnosť Nafta, ktorá prevádzkuje podzemné zásobníky plynu, dosiahla v minulom roku čistý zisk 79,6 mil. eur.

Trump

Trump označil politiku EÚ voči USA za príliš protekcionistickú

25.07.2017 16:02

Americký prezident Donald Trump obvinil EÚ z prílišného protekcionizmu vo vzťahu k USA.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2
Celková čítanosť: 13322x
Priemerná čítanosť článkov: 6661x

Autor blogu

Kategórie